Společnost Dvořan IZOLMONT Bzenec s.r.o. se pravidelně zapojuje do dotačních programů, které nabízí částečnou finanční úhradu nákladů na zateplení objektů z fondů České republiky i Evropské unie.

Jsme schopni zprostředkovat kompletní servis, počínaje podáním žádosti k dotaci přes realizaci opatření až po vypracování dokumentace nutné k vyplacení dotace zákazníkovi.

Nová zelená úsporám

 


 Vloženo 16.1.2013

Nový dotační program zelená úsporám v počátku přinese 1,4 mld. na zateplení rodinných domů. Bude možné žádat o dotace na práce započaté od 1. ledna příštího roku.

 
Žádosti o dotaci na rekonstrukci domu budou občané moci podávat od srpna. Na tiskové konferenci v sídle vlády to novinářům řekl ministrživotního prostředí Tomáš Chalupa (ODS). Vláda si od dotačního programu slibuje vytvoření 70.000 pracovních míst a podporu úspornějšího bydlení.

Článek na zpravodajském serveru ČTK
http://www.nova-zelenausporam.cz/
 
 
 

 Vloženo 4.1.2013

nova-zelena-usporamMinisterstvo životního prostředí představilo návrh dotačního programu Nová zelená úsporám , který bude od roku 2013 do roku 2020 poskytovat finanční prostředky na podporu rekonstrukcí a realizaci novostaveb za účelem snížení energetické náročnosti budov. Podpora bude mít formu přímé dotace, zvýhodněného úvěru a také bonusu. Dotovány budou výhradně komplexní opatření vedoucí ke snížení energetické náročnosti.

Splnění sledovaných parametrů pro získání dotace:

  • průměrný součinitel prostupu tepla budovy
  • měrná roční potřeba tepla na vytápění

 

musí být doloženo odborným posudkem, jehož součástí bude i Průkaz energetické náročnosti budovy pro výchozí a nový stav (dle Zákona č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií ve znění Zákona č. 318/2012 Sb.).

Důležitým startovacím bodem bude vydání prováděcího dokumentu, kterým bude Vyhláška č. 148/2007 o energetické náročnosti budov. Na základě této vyhlášky se bude vystavovat Průkaz energetické náročnosti budovy. Vydání vyhlášky se předpokládá v březnu roku 2013. Teprve po vydání uvedené vyhlášky budou stanoveny konkrétní podmínky pro prokázání sledovaných parametrů.

S ohledem na uvedené skutečnosti je třeba u projektových dokumentací a tepelnětechnických výpočtů zpracovaných za účelem získání dotací z programu Nová zelená úsporám před datem vydání vyhlášky počítat s jejich dodatečnými úpravami.

Bližší informace o připravovaném dotačním programu naleznete na těchto odkazech:

Případně v prezentacích Ministerstva životního prostředí z tiskové konference, kde byl dotační program oficiálně představen.

Probíhající stavby
Napište nám
Jméno:
Email:
Telefon:
Adresa:
Lokalita:
Zpráva:
Opište, prosím, kontrolní kód: control-code
2012-2018 © Dvořan IZOLMONT Bzenec s.r.o. | správa obsahu Ing. Lukáš Janík, 736 487 828 | design a programování dataq.cz